24.08.2023 Novinky

Výrobné závody skupiny MATADOR na Slovensku dodávajú diely pre 23 modelov automobilov vrátane prémiových značiek

Slovensko je automobilovou veľmocou, ktorá vyrába najviac áut na obyvateľa. Významný podiel na tejto produkcii má aj skupina MATADOR, a to najmä vďaka dvom výrobným závodom vo Vrábľoch a v Nitre. Vyrábajú sa tu sériové diely, ktoré sa dodávajú nielen do slovenských výrobných závodov, ale aj do Českej republiky, Maďarska a Nemecka. Samozrejme, všetko musí fungovať v stanovenom tempe, veď všetky moderné závody pracujú v režime Just-in-Time.

Naša výrobná kapacita jednoznačne spĺňa dané podmienky a rozširuje sa aj portfólio našich zákazníkov, celkovo vyrábame a dodávame diely až pre 23 modelov automobilov! Od Škody Fabia až po Lamborghini Urus. Zoznam modelov je mimoriadne široký, stačí ich vymenovať a hneď je jasné, že Vráble aj Nitra majú svoje pevné miesto na globálnej mape najvýznamnejších svetových centier výroby automobilov. Najmä ak vezmeme do úvahy množstvo prémiových značiek, pre ktoré dodávame aj my.

Čo sa týka typov dielov, portfólio je rôznorodé, naše výrobné kapacity sa zameriavajú najmä na tzv. štrukturálne diely, ktoré nie sú viditeľné a tvoria samotnú karosériu, alebo ako hovorí automobilová terminológia – Body in White. Z konštrukčného hľadiska tieto diely zabezpečujú najdôležitejší parameter – tuhosť karosérie. Preto sú kvalita a materiál jednotlivých dielov mimoriadne dôležité. Materiály ako hliník alebo tenkostenná vysokopevnostná nízkolegovaná oceľ pomáhajú dosiahnuť vyššiu pevnosť karosérie bez potreby zvýšenia hmotnosti. Výlisky preto musia byť presné, aby ich zvárací robot mohol následne bez problémov zvárať na linke. Pokiaľ ide o techniku výroby, ide najmä o lisovanie, zváranie alebo lepenie.