08.04.2020 Novinky ∙ Tlačové správy

Zodpovedný prístup zvíťazí nad pandémiou

MATADOR Group pokračuje v produkcii a vo výrobe, pretože si ctí svojich zákazníkov. V rámci bezpečnosti maximalizuje preventívne opatrenia v boji s koronavírusom. Spoločnosť vyzýva všetkých k zodpovednému prístupu.

MATADOR Group pozorne monitoruje aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením nákazy COVID-19. Spoločnosť už v predstihu zaviedla viacero nástrojov prevencie. Smerom k externému prostrediu boli už dávnejšie zrušené osobné návštevy a priamy kontakt. Stretnutia so zákazníkmi, dodávateľmi a ostatnými subjektami z externého prostredia prebiehajú s pomocou telekomunikačných prostriedkov.

ZÁKAZNÍCI

Jednou z našich hlavných hodnôt je vzťah k zákazníkovi. Ceníme si každého obchodného klienta, a aj preto sme sa rozhodli, že naša výroba bude fungovať naďalej. Vo výrobných priestoroch sme pristúpili k niekoľkým bezpečnostným opatreniam, ktoré chránia našich zamestnancov a aj celý výrobný proces.

Aj v tejto zložitej situácii dokážeme vyriešiť každú požiadavku zákazníka. Ak hľadáte silného biznis partnera, neváhajte nás kontaktovať na emailovej adrese supplier@matador-group.eu alebo na kontaktoch v sekcii Kontakt.

ZAMESTNANCI

Z hľadiska internej bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov sme prijali niekoľko dôležitých a kľúčových opatrení, ktoré znižujú riziko nákazy na pracovisku, no najmä vo výrobných priestoroch . V súlade s nariadením vedenia skupiny Matador sme prijali a zabezpečili tieto bezpečnostné opatrenia:

  • Nosenie ochranných rúšok
  • Ochranné odevy
  • Dezinfekčné prostriedky
  • Home Office
  • Zdravotná služba
  • Osveta a informovanosť
  • Meranie teploty

Na všetkých vstupoch do priestorov jednotlivých spoločností skupiny Matador sme implementovali moderné technológie, ktoré každému pri vstupe robia detekciu telesnej teploty.

VÝVOJ A VÝSKUM

Dostatok prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu môže v najbližších týždňoch rozhodnúť o tom, ako na Slovensku medicínsky zvládneme situáciu v prípade rozšírenia nákazy koronavírusom COVID-19. Preto sme sa rozhodli v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou (STU) v Bratislave vyvinúť prototyp vlastného ventilátora.

Projekt má niekoľko častí a každá časť tímu robí to, v čom je dobrá. V Matador Group sa venujeme predovšetkým optimalizácii mechanickej konštrukcie a úprave prístroja pre výrobné kapacity. Náš partner z STU sa špecializuje na oživenie motora, riadiaceho systému a samotnej elektroniky. Princíp celého konceptu spočíva vo využití ambuvaku. Ambuvak je ručný dýchací prístroj, ktorým sa dá nahradiť vlastná dychová činnosť pacienta, ktorý nemôže dýchať.

V Matadore sa snažíme nahradiť ručné stláčanie inteligentným mechanizmom, ktorého parametre bude môcť lekár regulovať. Náš spoločný pľúcny ventilátor konštruujeme tak, aby nebol náročný na masovú výrobu a dal som pomerne jednoducho vyrobiť vo veľkých množstvách. Napriek tomu zhmotňuje veľké úsilie a spoločné know-how so slovenskou vedeckou špičkou. V tíme spolupracujú najlepší vývojári a technici, ktorí vývoj prístroja konzultujú s lekárskou odbornou praxou.

BONUS PRE NAJMENŠÍCH

Keďže vzdelávanie je jedna z kľúčových tém, ktoré podporujeme v rôznych projektoch, rozhodli sme sa, že s našim dizajnovým štúdiom pripravíme pre našich najmenších kreatívnu omalovavánku, ktorú tvoria najväčšie projekty nášho dizajn štúdia.