03.07.2023 Novinky

Spoločnosť AUFEER DESIGN predstavuje špičkovú technológiu P-LPBF: Revolučná 3D tlač pre optimálnu kvalitu, rýchlosť a nákladovú efektívnosť

Naša spoločnosť v rámci skupiny MATADOR, AUFEER DESIGN, ponúka novú kompetenciu: P-LPBF, čo je skratka pre Plastic Laser Powder Bed Fusion, ľudovo povedané, špičkovú 3D tlačiareň.
Táto je však špičková svojimi parametrami a prináša viacero výhod, ako je vysoká rýchlosť výroby, optimálna kvalita a mechanické vlastnosti zhotovených dielov a, samozrejme, nižšie výrobné náklady.

„Tvar výrobku nie je obmedzený, pretože nepotrebuje žiadnu nosnú konštrukciu,“ vysvetľuje Tomáš Uhlíř, vedúci oddelenia Clay modelling, pod ktoré oddelenie aditívnej výroby patrí. „Spôsob spracovania materiálu prebieha tak, že konečný výrobok vzniká jeho postupným riadeným pridávaním. Aditívna výroba sa týka polymérov aj kovov. „Urobili sme obrovský krok vpred, čo sa týka komplexnosti našej ponuky,“ dodáva Tomáš Uhlíř. „Kreativita v podobe aditívneho myslenia nám umožňuje spolu s našimi zákazníkmi hľadať inovácie a obchodné modely, ktoré by pri konvenčných metódach neboli možné.“

Prevádzková hala v Josefovom Dole pri Mladej Boleslavi oficiálne začala svoju činnosť v marci tohto roku, ale prvé objednávky boli hlásené už niekoľko týždňov predtým. Podľa vedúceho oddelenia Tomáša Klepla možno kompetencie tejto divízie rozdeliť do dvoch kategórií. „Ponúkame malosériovú aditívnu výrobu, ktorej hlavnou výhodou je prístup „just in time“ a možnosť okamžitej úpravy konštrukcie a modifikácie dielov presne podľa požiadaviek zákazníka.

Aditívna výroba ponúka skvelú príležitosť na prekonanie problémov dodávateľského reťazca: nadprodukcia pri požadovaných objemoch, vysoké náklady na skladovanie a dlhé dodacie lehoty. 3D tlač teraz ponúka efektívnu výrobu náhradných dielov na vyžiadanie a digitálne zásoby, aby sa predišlo veľkým nákladom na skladovanie a logistiku,“ zhrnul Tomáš Klepl, vedúci oddelenia aditívnej výroby.