15.05.2024 Novinky

My a Porsche Macan

MATADOR Automation si pripísal ďalší úspech na poli realizovaných projektov - práce na výrobnej linke pre nové Porsche Macan! Zaujímavosťou tohto projektu je fakt, že tentokrát išlo o čisto elektrický model, ktorý nahradil doterajšiu generáciu, ktorá sa vyrábala výlučne so spaľovacími motormi.

Na tomto projekte bolo treba zosúladiť 173 robotov značky ABB, ktoré majú na starosti zváranie bočných častí a strechy. A vzhľadom na extrémne nároky Porsche na kvalitu aj torznú tuhosť karosérie bola do výroby implementovaná aj nová technológia laserového zvárania a čistenia karosérie. Inžinieri Matador Automation sa podieľali na vývoji ako aj vyladení daného systému. Neobvyklou je aj inštalácia troch veľkých zhruba 80 tonových konštrukcií, na ktorých sú ukotvené jednotlivé roboty, pričom v rámci zostavy nechýba aj jeden visiaci robot.


Výrobná linka pre nový Macan sa nachádza vo výrobnom závode v Lipsku, výstavba liniek pre zvarovne bola rozdelená medzi štyroch dodávateľov, pričom sa na realizácii zúčastnila iba jediná ne-nemecká firma – MATADOR Automation.