09.06.2023 Novinky

MATADOR predstavil superšportový vodíkový koncept MH2 na prestížnej výstave TOP MARQUES MONACO

Po predstavení na EXPO DUBAI 2020 a ITAPA EXPO 2020 zamieril MH2 do epicentra investícií a obchodu s exkluzívnymi produktmi na výstave Top Marques Monaco – Monte Carlo.

Skupinu MATADOR pozvali organizátori vystavovateľov s myšlienkou realizovať inovatívny koncept vodíkového superauta v spoločnosti najprestížnejších automobilov s označením Bugatti, Ferrari, Lamborghini alebo Rolls Royce.

Súčasný koncept ekologického vodíkového pohonu, ktorý sa pohodlne zmestí do karosérie konceptu. Technológia vodíkového pohonu s nízkotlakovými vodíkovými nádržami na báze metalhydridov je dielom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, ktorá sa vodíkovými technológiami zaoberá už viac ako 15 rokov a niekoľko jej patentov sa týka práve tejto technológie nízkotlakového uskladnenia vodíka.

Náš koncept má mnoho priaznivcov a obdivoval ho nielen predseda vlády Monaka Pierre Dartout, ale aj monacké knieža Albert II, ktorý sa zaujíma o vodíkovú technológiu, najmä pokiaľ ide o ochranu životného prostredia. Koncept MH2 prezentuje nielen zisk, ale aj kompetencie skupiny MATADOR v oblasti dizajnu, vývoja a tiež výroby automobilových štúdií.