24.09.2020 Novinky ∙ Tlačové správy

MATADOR Group predstavila gigantický 2 500-tonový lis

Bratislava, 23. septembra 2020 – MATADOR Group rozširuje v Dubnici nad Váhom svoju kapacitu a technické kompetencie o nový 2 500-tonový hydraulický lis.

Hydraulický lis najťažšej kategórie poslúži na pokrytie dopytu zákazníkov MATADOR Group, rovnako bude jeho kapacita k dispozícii aj na prenájom. Inštaláciou nového lisu si slovenská priemyselno-investičná skupina MATADOR komplexne doplnila svoje kompetencie o možnosť výroby veľkorozmerných lisovacích nástrojov.

Nový 2 500-tonový hydraulický lis v portfóliu MATADOR Group bol nainštalovaný v priebehu letných mesiacov v dcérskej nástrojárni MATADOR Tools v Dubnici nad Váhom. Vzhľadom na nepriaznivú situáciu spôsobenú koronavírusom prebiehala inštalácia lisu za najprísnejších hygienických a preventívnych bezpečnostných opatrení.

Dodávateľom technológie je taliansky výrobca spoločnosť Mossini, operačný systém hydraulického lisu zabezpečuje softvér od spoločnosti Siemens. Po úvodnej montážnej fáze začali prebiehať na lise početné testovacie fázy jeho funkčnosti. Napokon nasledovali intenzívne školenia obsluhujúceho personálu.

Lis je výnimočný z hľadiska svojich parametrov. Rozmer šírky a hĺbky stola je 5 000 x 2 500 mm, zovretie lisu má rozmer 800 mm, pričom dokáže vyvinúť lisovaciu silu na úrovni 25 000 kN. Riadiaci systém umožňuje niekoľko cyklov s pohybom pridržiavača a variabilné nastavenie lisovacej sily počas lisovania.

 

Hydraulický lis najväčších rozmerov dáva MATADOR Group veľkú konkurenčnú výhodu na trhu a prináša nové možnosti, ktoré dokáže skupina realizovať pre svojich zákazníkov. Oficiálne predstavenie lisu verejnosti a spustenie do prevádzky sa uskutočnilo 17. septembra v priestoroch spoločnosti MATADOR Tools v Dubnici nad Váhom.

MATADOR Group je jedna z najväčších priemyselných skupín na Slovensku. Na trhu pôsobí už viac ako 115 rokov, pričom dnes vo výrobe, ale aj výskume a vývoji zamestnáva vyše 2 500 ľudí na Slovensku i v zahraničí. Spoločnosť si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový, ako aj všeobecný priemysel v strednej Európe. Ponúka služby v oblasti dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre špičkové európske automobilky. Okrem toho sa aktívne podieľa aj na výskume a vývoji nových technológií a nových materiálov pre automobilový priemysel.